treci_blok_1452369022

Kuglački derbi – Zaprešić i Medveščak 1958

Objavljeno:12. Siječanj 2016. | Objavio:Z.I. | Sport

Viceprvak jesenskog dijela prvenstva, zagrebački Medveščak 1958 ugostio je ekipu iz Zaprešića. Prva utakmica nakon pauze donijela je neizvjestan dvoboj odličnih igrača, no uspješniji je ipak bio Kuglački klub Zaprešić.

Prvi blok otvorio je Danijel Funda nastupom protiv ponajboljeg igrača Medveščaka, Luke Bolanče. Neizvjestan meč rezultirao je većim brojem srušenih čunjeva na strani Bolanče. Nastavak je donio kontru Zaprešića. Matija Mance briljirao je sa 633 srušena čunja protiv Milivojevića čime je izjednačio rezultat nakon prvog bloka.

U sljedećem bloku Bogdanović je unatoč nespretnom početku seta došao do velikih 626 čunjeva protiv Đepine Bajića, dok Branko Manev nije uspio osvojiti poen nad Stankom Čotom. Tako je ponovno došlo do izjednačenja od 2:2, ali prednosti Zaprešića u 95 čunja razlike.

Teret posljednjeg bloka imali su Nikola Uzelac i Damir Fučkar koji su nesigurno krenuli u prvi set. Nakon boljeg tempa u nastavku, Uzelac je osvoji oba zadnja seta protiv Andreja Kovača, dok je Fučkar za poen osvojio posljednji set protiv Velimira Mrkonjića. Pobjeda je otišla Zaprešiću konačnim rezultatom od 3:5 uz prednost od 86 čunjeva.