Inter - Dinamo

„Div iz predgrađa“ nadomak senzacionalne pobjede – Remi Intera i Dinama

Objavljeno:4. Listopad 2015. | Objavio:Z.I. | Sport

Inter Zaprešić u 12. kolu Prve HNL imao je priliku pobijediti Dinamo, neporažene modre još od 2014. Na domaćem terenu u Zaprešiću ostao je gorak okus remija od 2-2 nakon vodstva od 2-0.

Subotnja utakmica 3. listopada gledateljima je priuštila pravu nogometnu senzaciju. Za prvo vodstvo Intera zaslužan je bio Dejan Čabraja već u 6. minuti. Nezaustavljivi Ilija Nestorovski potom u 38. minuti povećava vodstvo na 2-0.

Rezultat Dinamo smanjuje u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Dvojbeni kazneni udarac dosuđen je zbog Čabrajinog igranja rukom, a realizator za modre bio je Junior Fernándes.

Dinamo se agresivnijom igrom vratio u drugom poluvremenu. Izjednačenje stiže već u 49. minuti kada je Armin Hodžić postavio konačan rezultat od 2-2. Od daljnjih prilika za modre, Inter je spašavao odličan vratar Josip Posavec.

Trenutno prvi na ljestvici je neporaženi Dinamo s 24 boda, drugi Hajduk s 20, dok trećeplasirana Rijeka ima 19 bodova. Inter na petom mjestu ima 15.