14708210_1147184528709526_3137443801334593631_n

U Kupu među najboljih osam, u Ligi šesti

Objavljeno:27. Listopad 2016. | Objavio:Z.I. | Sport

Žuti su u Zaprešiću u borbi za ulazak među 8 najboljih u hrvatskom kupu svladali vinkovačku Cibaliju s 1:0. Pobjednički pogodak vrijedan plasmana u četvrtfinale zabio je sve bolji Marko Kolar. U neizvjesnoj osminifinala glavnog hrvatskog loptačkog kupa Inter je jedini domaćin koji je iskoristio naklonost ždrijeba da pred svojim (malobrojnim) navijačima ostvari vrijednu pobjedu.

Protekli vikend Žuti su pohodili riječku Rujevicu u potrazi za bodovima, ali vratili su se praznih ruku. U dinamičnom susretu koji je obilovao prijetnjama s obje strane Rijeka je na koncu bila sretnija i spretnije te je slavila s 1:0.

Trener Samir Toplak očekivano nije bio nezadovoljan predstavom Intera na Rujevici: – Znali smo da je nužno izdržati prvih 15-20 minuta, što smo i uspjeli. Na poluvrijeme smo također otišli bez primljenog pogotka, Rijeka je nakon toga postajala nervozna. Ipak, kasnije smo primili gol iz prekida, nakon zakašnjele reakcije i glupog prekršaja. U završnih pet minuta držali smo Rijeku ‘u šahu’, ali nismo izbjegli poraz.

Pred ulaskom u studeni i skorašnji dolazak zime Toplakove trupe nalaze se u zlatnoj sredini ligaške ljestvice na 6. mjestu uz samo 2 pobjede, ali i 6 neriješenih rezultata. U kupu će 30. studenog tražiti prolaz među 4 najbolje ekipe i pokušaja ponavljanja legendarnog osvajanja Rabuzinovog sunca.